Osmimetrová dřevěná rozhledna z roku 2017 je postavena na uměle vytvořeném kopci, který vznikl navršením materiálu z vybagrovaného rybníka. Ten leží na severním okraji rozsáhlého volně přístupného soukromého přírodního parku.

Kruhový výhled z kryté plošiny ve výšce necelých 5 metrů (obec Kosice s nepřehlédnutelnými polnostmi v okolí, v dálce vrcholky Železných hor a pára z chladících věží elektrárny Chvaletice, na severním obzoru Krkonoše a na východním Orlické hory, na západě vojenský radar u obce Nepolisy).

Obec Kosice leží na úplné rovině severovýchodně od Chlumce nad Cidlinou. Z hlavní silnice Chlumec – Hradec Králové se odbočí po šesti kilometrech doleva na Kosičky a po rovině se dojede do obce Kosice. Zhruba uprostřed vesnice ve směru na Bydžovskou Lhotku se u malé vodní nádrže odbočí doleva a mírným stoupáním se dojede na konce obce. Zde hrubá asfaltka přechází do jemně kamenité rovné parkové cesty a po 200 metrech se dojede k prvnímu rybníku s dřevěným srubem na uměle vytvořeném ostrůvku. Tady odbočíme doleva a po travnaté cestě se po hrázi celý rybník zleva objede. To už budeme mít návrší s rozhlednou před sebou na očích a po 450 metrech dojedeme na úpatí umělého kopce. K dosažení rozhledny je ovšem zapotřebí zdolat strmé padesátimetrové stoupání po písčitokamenité cestě.

Od kraje parku sjízdné jen na horském kole, navíc poslední padesátka prověří zdatnost každého cyklisty!

Suvenýry v nedaleké firmě.