Štíhlá šestadvacetimetrová rozhledna stojí na vrcholu Javornické hůry od roku 2021. Kombinovaná stavba z betonu a oceli je v horní polovině stylově zakryta dřevěnými palubkami.

Kruhový výhled z uzavřené místnosti ve výšce téměř 22 metrů (rozhledny na Velkém Blaníku, Špulka, Babka, Bohdanka, Na Pasece, Křemešník, Mezivrata, Melechov, Pecný, Spálený vrch, Vlašim, přehradní nádrž Želivka a rehabilitační ústav Kladruby, za dobrého počasí i Ještěd).

Jediná sjízdná cesta na vrchol začíná v obci Javorník, tři kilometry jihovýchodně od Trhového Štěpánova. Z návsi u obecního úřadu se vystoupá prudký šestisetmetrový kopec kolem kapličky až na konec obce k lesu, kde hladký asfalt vystřídá kamenitá cesta, vedoucí až na vrchol. Po ní se jede nejprve sto metrů po okraji louky. Pak se zatočí doprava a lesem se zdolá 150 metrový příkrý kopec. Následuje rovinka kolem vodárny, po níž se po čtyřech stech metrech dojede na rozcestí ve tvaru Y. Odtud se musíme opět zakousnout doprava do příkrého svahu a po 250 metrech dojedeme k dalšímu rozcestí. Zde se zatočí velkým obloukem doprava a na vydýchání budeme mít téměř 200 metrů, než se před nás postaví závěrečné třicetimetrové strmé stoupání těsně pod vrcholem.

Sjízdné pouze na horském kole.