Původní podoba kdysi jednoho s největších a nejvýstavnějších zámků ve střední Evropě měla tvar písmene H. Zámek byl předán vrchnosti v roce 1712, ale již o dva roky později při opravách částečně vyhořel. Druhý požár se rozhořel na zámku po úderu blesku v roce 1719, ale osudný pro zámek byl poslední požár v roce 1754. Poté bylo rozhodnuto zámek zbourat. Ze čtyř rohových věží se do dnešních dnů dochovala pouze jihovýchodní, která dosahuje výšky 35 metrů.

Z oken třetího patra místnosti ve výšce 20 metrů můžeme vidět Lázek, Bukovou horu, Suchý vrch, Lanškroun, Rychnovský kopec a Třebovské stěny s větrnými elektrárnami, pouze západním směrem výhled znemožňují vzrostlé stromy.

Zámek se tyčí nad obcí Rudoltice jihozápadně od Lanškrouna, odkud vede kolem silnice souběžná cyklostezka. V místech, kde ji přetíná odbočující silnička k nové zástavbě se po úzké asfaltce vydáme lipovou alejí 300 metrů do prudkého kopce až na vrchol sedla. Zde se musí zatočit doprava a po 400 metrech dlouhé hrubé asfaltky, která v posledních 200 metrech přechází do utažené šotoliny, se příkrým stoupáním dostaneme až ke věži.

V zámku mimo jiné nalezneme rekordní sbírku knoflíků, kterou každý návštěvník může rozmnožit, Knoflíkového skřítka, množství fotografií, obrázků a také originálních drátěných výrobků. Je skvělé, že zámek z různých akcí vybral pro nemocné děti nezanedbatelnou finanční částku!

Opatrně sjízdné i na silničním kole.

Suvenýry v pokladně.

Nepravidelné občerstvení v kavárně věže.