Atypická sedmnáctimetrová dřevěná rozhledna z roku 2010, který svým tvarem symbolizuje výztuhu hornické štoly. Je součástí naučné hřebečské důlní stezky, která seznamuje návštěvníky se zaniklou těžbou lupku a postupně je zavede k několika bývalým dolům.

Půlkruhový výhled východním směrem ze zastřešeného ochozu ve výšce 14 metrů (Moravská Třebová, Boskovická brázda, východní Orlické hory, za dobré viditelnosti i Králický Sněžník).

K rozhledně vedou 3 hlavní přístupové cesty. Jednoznačně nejlepší je široká vozová cesta z Dětřichovské hájenky, ležící na sedle silnice z Kunčiny do Dětřichova. Měří necelé 4 kilometry a vede jen do mírného kopce. Z opačné strany se lze k rozhledně dostat z hlavní silnice Moravská Třebová – Svitavy. V místě, kde z nové silnice odbočuje původní, která se velkým obloukem zařezává do mohutného hřebene, se po cyklostezce 4029 dostaneme po kilometru k rozcestí, na kterém odbočíme do kopce doleva a po 600 metrech překonáme úzkorozchodnou železnici. Odsud začíná téměř tříkilometrové prudké, místy až příkré stoupání, které nás neomylně zavede na vrchol. Nejnáročnější varianta, jak se dostat k rozhledně, je šestapůl kilometru dlouhá cesta z vrcholu stoupání na Hřebeči. Tato stezka stoupá hned na začátku příkře do kopce a pak vede po hřebeni často hlubokými vyjetými kolejemi, aby na konci sjela k prvně popsané cestě z kopce. Tato cesta je náročnější na orientaci, protože ne vždy kopíruje červenou turistickou značku.

Všechny cesty jsou sjízdné pouze na horském kole.

Suvenýry v informačním centru v Moravské Třebové.