Vyhlídková dvanáctimetrová věž spolu s infocentrem a občerstvením vznikla v roce 2021 u bočního vchodu do plzeňského hlavního vlakového a autobusového nádraží ze Šumavské ulice.

Kruhový výhled ze čtvrtého otevřeného kontejnerového modulu (všechny důležité plzeňské dominanty od kostela sv. Jana Nepomuckého, přes synagogu a kostel Panny Marie až po katedrálu sv. Bartoloměje, výškovou budovu Mrakodrap Bohemia, kolejiště a budovu hlavního nádraží, na severovýchodním obzoru se zvedá rozhledna Chlum).

Rozhledna s informačním centrem byla postavena na zanedbaném místě u východu z hlavního nádraží, které rozhodně nereprezentovalo vstup do krajského města. Dnes však tvoří zajímavou kulisu spolu a spolu s malým občerstvením zve návštěvníky, kteří přijeli vlakem do krajské metropole.

Leží na rovině na průsečíku Nádražní a Šumavské ulice a je sevřena rohem hlavního a autobusového nádraží. Od tramvajové zastávky linky 1 a 2 je vzdálena pouhých 150 metrů.

Sjízdné na silničním kole.

Suvenýry a občerstvení v areálu Paluby Hamburk, jak se od nepaměti nazývá prostor u Okresního soudu, dříve hvězdárny a planetária, v sousedství vlakového nádraží.