Mohutná 38 metrová železobetonová těžní věž Dolu generála Štefánika, později přejmenovaného na Důl 25. února je jedinou stavbou tohoto druhu v Evropě a pravděpodobně i na celém světě. V roce 1949 nahradila původní železnou těžní věž Dolu korunního prince Rudolfa. Betonový monolit spočívá na třech štíhlých a jednom masivním dutém pilíři. Ve své době patřil k nejmodernějším rudným dolům v republice. Těžil se zde antimon, stříbro a olovo. Činnost šachty byla ukončena v roce 1979. V prosklené místnosti pod střechou se nacházela strojovna (v současné době soukromý byt), pod ní se buduje luxusní apartmán, patřící k penzionu pod věží.

Přestože věž stojí v mělkém údolí říčky Litavky, je z lávky usazené na obvodu ploché střechy překvapivě hezký výhled na Příbram se Svatou Horou, těžní věže bývalého uranového dolu č. 21, pásmo Brd s vrcholky Třemošné, Brdce a Třemšína, věž letového radaru na Písku a rozhledna Studený vrch. Sedm set metrů severovýchodně od věže se na opačném břehu rybníka krčí další železná těžní věž bývalého dolu Řimbaba s rozhlednou. Pouze jihovýchodním směrem brání lepšímu výhledu zalesněný vrch Vojna.

Tato nepřehlédnutelná stavba je postavena u Vysokopeckého rybníka v obci Bohutín. Ve směru od Příbrami se po 700 metrech mírného klesání od odbočky na Řimbabu v bohutínské části Havírna odbočí doprava. Úzká asfaltka do mírného kopce nás po 300 metrech dovede až na parkoviště u Hornického penzionu.

Sjízdné na silničním kole.

Suvenýry a občerstvení v kiosku u penzionu.