Dvanáctimetrová vyhlídková věž je vlastně upravená trafostanice, která stála v bývalé továrně Agrostroje. Přebudováním celého areálu v roce 2010 zde vzniklo Podbrdské muzeum s expozicí historických automobilů Aero, starých zemědělských strojů a nářadí a také sbírky erbů. Rovněž zde najdeme památník autora známé České mše vánoční hudebního skladatele a učitele Jana Jakuba Ryby, který v nedaleké Voltuši ve svých 49 letech ukončil svůj život.

Tato velice atraktivní stavba by se zcela určitě vyjímala na každém sebemenším vrcholu, ale z místa, kde byla předělána je výhled ze zastřešeného ochozu ve výšce 9 metrů možný pouze na přilehlý rybník Kuchyňka, areál muzea, zámeckou věž, radnici a vrch Štěrbina nad Voltuší.

Město Rožmitál leží v jihovýchodní části Brd. Městem prochází hlavní silnice z Plzně do Příbrami a Milevska. Na velkém kruhovém objezdu ve východní části města zatočíme do ulice Nádražní ve směru na Nepomuk a po 460 metrech odbočíme doprava do Palackého ulice vedoucí na náměstí. Ta nás spolehlivě po 550 metrech dovede téměř po rovině až ke vchodu do muzea.

Sjízdné na silničním kole.

Suvenýry v muzeu.

Občerstvení na přilehlém náměstí.