Futuristicky pojatá jedenadvacetimetrová ocelová rozhledna z roku 2015 ve tvaru hasáku nebo dvou proti sobě zakleslých sedmiček, částečně obložená modřínovými lamelami. V anketě o rozhlednu roku 2015, vyhlášenou Klubem přátel rozhleden, obsadila 2. místo.

Jinak nádherný výhled z otevřeného ochozu ve výšce 20 metrů je omezen severním směrem vrcholem vyššího zalesněného Jezuitského kopce (Velehrad, Uherské Hradiště, Bílé Karpaty s V. Javořinou a V. Lopeníkem, vrcholky Chřibů).

Ze známého Velehradu stoupá do obce Salaš dobrá asfaltová silnice. Rozhledna leží na úbočí Chřibů nad obcí v části zvané Paseky. Obě přístupové cesty ke věži jsou velice náročné. Ta o něco lepší odbočuje z horní části osady kousek před obecním úřadem doprava. Zeleně značenou strmou asfaltovou silničku vystřídá po 200 metrech úvozová hlinitokamenitá cesta, která pokračuje dalších 260 metrů až na konec obce. Kdo v těchto místech sesedne z kola, už se mu nepodaří znovu rozjet! Stoupání pokračuje ještě dalších 200 metrů po písčité cestě mezi loukami a teprve poslední stovka je po rovině. Druhá cesta v opačném směru je neznačená, strmá téměř v celé délce 900 metrů a hodně poničená vodní erozí. Použitelná je spíše jako variantní ústupová cesta z rozhledny.

Sjízdné pouze na horském kole, velice náročné i ve sjezdu!

Suvenýry na obecním úřadě a ve třech  místních hostincích.