Sedmačtyřicetimetrová ocelová rozhledna s vnějším točitým schodištěm vznikla v roce 2020 přestavbou bývalé větrné elektrárny. Provozní budova v sousedství věže byla přeměněna v příjemné turistické informační centrum s vnitřním i venkovním posezením. V anketě o rozhlednu roku 2020, pořádané Klubem přátel rozhleden, obsadila 3. místo.

Vyhlídková plošina ve výšce 32 metrů poskytuje je nádherný kruhový výhled od východních Krkonoš s Černou, Luční, Studniční horou a Sněžkou, přes Hejšovinu v Polsku, po západní část Orlických hor s Vrchmezím a Velkou Deštnou. Na opačné straně spatříme širokou rovinu Polabí až po Kunětickou horu a v dálce pás Železných hor, ale i vrchol Zvičiny. Bezprostředně pod námi je možné zpozorovat zámek v Opočně a Novém Městě nad Metují, vodní nádrž Rozkoš a také rozhlednu Varta, Dobrošov a Feistův kopec.

Městys Nový Hrádek leží na úbočí Orlických hor, východně od Nového Města. Z okraje náměstí stoupá k rozhledně kilometrová, červeně značená cesta, která je až k posledním domům asfaltová. Druhá polovina cesty je ale kamenitá vozová cesta, která stoupá příkře až strmě na hranu plochého vrcholu, odkud je to ke věži už téměř po rovině. Z opačné strany ze silnice Borová – N. Hrádek odbočuje doleva hrubá 300 metrová asfaltka do příkrého kopce až k záchytnému parkovišti, odkud navazuje 200 metrová šotolinová cesta jen do mírného kopce.

Z Nového Hrádku sjízdné na horském kole, z opačné strany opatrně sjízdné i na silničním kole.

Suvenýry a základní občerstvení v informačním centru, odkud se přes střešní terasu stoupá na rozhlednu. Druhé, nezávislé schodiště na provozu IC začíná přímo u paty ocelového tubusu.