Masivní dvanáctiboká dřevěná věž z roku 2017 se tyčí do výšky necelých 46 metrů.

Po Stezce korunami stromů na Lipně (2012) a Stezce v oblacích v Dolní Moravě (2015) je Stezka v Krkonoších v pořadí již třetí podobnou stavbou tohoto typu na našem území. V anketě o rozhlednu roku 2017, pořádané Klubem přátel rozhleden, obsadila 3. místo.

Kruhový výhled z posledního patra rozhledny ve výšce 43 metrů znemožňuje severním směrem mohutný masiv Černé hory. Přesto je z ní zajímavý pohled na úbočí této majestátní hory, Janské Lázně a dále je možné spatřit vrchol Žalého, Rýchory a v dálce pak hřebeny Orlických hor.

Rozhledna je postavena na sedle frekventované silnice ze Svobody nad Úpou – Dolního Maršova do Černého Dolu. Z Maršova se připravte na 4,5 kilometru příkrého stoupání z Černého Dolu je to jen o půl kilometrů méně, ale stoupání je stejné. Ze Svobody se na sedlo může dojet také po vedlejší silnici přes Janské Lázně. Od řeky měří pět kilometrů a přes počáteční mírné stoupání ve Svobodě silnice postupně nabírá výšku a při průjezdu Janskými Lázněmi nás v poslední pravotočivé zatáčce čeká dokonce krátký strmý úsek. Nad lázněmi se pak napojíme na hlavní silnici, která po 1300 metrech dosáhne sedla. Z tohoto sedla odbočuje silnice na vrchol Černé hory s rozhlednou nebo je možné kolem Stezky dojet po 550 metrech na další rozhlednu na Zlaté vyhlídce.

Sjízdné na silničním kole.

Suvenýry a občerstvení v objektu informačního centra při sestupu z věže.