Dvaadvacetimetrová stezka korunami stromů z roku 2019 je po lipenské a krkonošské a Stezky v oblacích na Dolní Moravě již čtvrtou podobnou atrakcí u nás. Oproti předchozím však vyhlídková věž stojí až na konci téměř čtyřsetmetrové stezky, která je doplněna o souběžný 135 metrový Himalájský chodník. Na vrcholu samotné věže je vysoce adrenalinový a ze všech stran prosklený visutý chodník.

Fantastický kruhový výhled z otevřené vyhlídkové plošiny (pásmo Beskyd s dominantní Lysou horou, dále Tanečnice, Kněhyně, Radhošť, V. Javorník, hřeben Ondřejníku, Vsetínské vrchy s Vysokou, Frenštát, vápencový lom Kotouč u Štramberku, v dálce pak Ostrava, Oderské vrchy, Jeseníky a Považský Inovec, Strážovské vrchy a V. Fatra na Slovensku).

Na Pustevny vedou dvě přístupové cesty. Od severu z Trojanovic a od jihu z Prostřední Bečvy. Z Trojanovic vystoupáme kopec ve směru k dolní stanici lanovky, ale těsně před ní odbočíme doprava a po zelené značce se zakousneme do téměř šestikilometrového příkrého kopce, který končí až na Pustevnách. Z Prostřední Bečvy stoupání měří deset kilometrů. Prudký sklon až k posledním stavením je však po čtyřech kilometrech opět vystřídán příkrým. Pár metrů od konečné stanice lanové dráhy na Pustevnách asfaltka končí a dále už pokračuje pouze lesní hlinitokamenitá dvěstěmetrová cesta do strmého kopce až k pokladně do areálu.

Na Pustevny sjízdné na silničním kole, poslední dvoustovka už pouze na horském kole.

Z Trojanovic lze na Pustevny dojet také dvousedačkovou lanovou dráhou.

Suvenýry v pokladně.

Občerstvení na Pustevnách.