Stylová 31 metrů vysoká dřevěná (dub, jedle, smrk) rozhledna z roku 2012, postavená podle nákresů slovenského architekta Dušana Jurkoviče z roku 1896 (známý především svými lidově-secesními stavbami v Luhačovicích nebo na Pustevnách).

Kruhovému výhledu ze zastřešeného ochozu ve výšce 19 metrů brání místy ještě vrcholky vzrostlých smrků a jedlí, ale ty mají být na konci vegetačního období pokáceny (Rožnov p. R., Zubří, Valašské Meziříčí, Radhošť).

Východištěm ke zdolání rozhledny je poslední parkoviště u areálu známého skanzenu lidové architektury v Rožnově. Kolem hradby areálu vede k parkovišti turistická značka, která zhruba v půlce parkoviště zatočí přes mlýnský náhon doprava a zakousne se hned do stometrového strmého svahu. Tato pěšina je velmi obtížně sjízdná, ale pak už následuje ostrá levotočivá serpentina a sklon cesty se narovná a zmírní na prudký. K další pravotočivé serpentině je to téměř půl kilometrů. Kolem zatáčky je nepříjemný příkrý 200 metrový úsek, ale poté následuje jen mírné 200 metrové stoupání až k rozhledně. Na vrchol také vede z opačné strany poměrně široká kamenitá vozová cesta, která ovšem příkrým sjezdem končí u zamčených vrat do areálu skanzenu a kolem hradby pak pokračuje velmi úzkou a těžko schůdnou pěšinou k první serpentině nad parkovištěm. Tato cesta je však na kole absolutně nesjízdná a radím všem, aby ji vůbec nezkoušeli!

Sjízdné pouze na horském kole.

Suvenýry a možnost malého občerstvení v pokladně rozhledny.