Sedmnáctimetrová železná věž z roku 1888.

Dokonalému kruhovému výhledu z otevřené plošiny brání vrcholky listnatých stromů (Lužické a Jizerské hory, Krkonoše, Ještěd, Bezděz, České středohoří, Labské pískovce).

Přístupová cesta k rozhledně se nachází v osadě Líska, která leží na hlavní silnici z České Kamenice do Chřibské. Ve vesnici se odbočí doleva a po modré značce a dobré asfaltové silnici se vystoupá příkrý kopec až na konec obce. Dále pokračuje kamenitý úsek cesty do lesa, kde se připojí červená značka od Křížového buku, vedoucí až na vrchol. Z lesa se vyjede na louku do sedla, odkud je to k rozhledně ještě 1 kilometr. Pěkná luční cesta se při vjezdu do lesa změní na kamenitou. Následuje dokonce hrubé dláždění do prudkého kopce k velké levotočivé zatáčce. Dál už je cesta nesjízdná, kvůli příkrému stoupání a množství kamenů.

V posledním lesním úseku nesjízdné ani na horském kole.

Při zpáteční cestě si udělejte ze Sedla pod Studencem malou zajížďku po červené značce na nedaleký opuštěný lom Zlatý vrch. Uvidíte zde totiž mnohem mohutnější čedičové varhany, než na mnohem známější Panské skále v Kamenickém Šenově.

Suvenýry v informačním centru v České Kamenici.