Mohutná pětačtyřicetimetrová dřevěná věž s ocelovými spojovacími a nosnými prvky z roku 2013 postavená na mohutné betonové podstavě, kde se nachází celé zázemí rozhledny.

Kruhový výhled ze zastřešené plošiny ve výšce 34 metrů (Javořice, Křemešník, Mařenka a nádherná krajina České Kanady, připomínající jednu velkou upravenou zahradu).

Dvě stě metrů za cedulí Valtínov, ležícího na silnici z Jindřichova Hradce do Dačic, se nachází značená odbočka doprava. Téměř půlkilometrová prašná cesta vede kolem hřbitova do mírného kopce až k malému parkovišti. Odtud pokračuje solidní asfaltová cesta kolmo do strmého kopce v délce 300 metrů. Krátkou padesátimetrovou rovinku pak vystřídá další strmý stometrový kopec. Tady končí asfalt a dál už pokračuje pouze uválcovaná šotolina do prudkého kopce, která po čtyřech stech metrech končí na prostranství pod rozhlednou.

Sjízdné pouze na horském kole.

Občerstvení a suvenýry v přízemí věže, kde je zároveň instalována i velmi přehledná výstavka všech našich rozhleden uspořádaných do jednotlivých krajů.