Desetimetrová kovová nástavba na dřevěném altánu skibaru stojí od roku 2020 u konečné stanice lyžařského vleku na severním úbočí vrchu Adam na východě Orlických hor.

Z otevřené plošiny ve výšce 5 metrů se obhlédne celý severní obzor od západu k východu (Orlické hory s Anenským vrchem, pásmo Králického Sněžníku s Klepáčem, Krkonoše, Rychlebské hory, Bystrzyckie góry v Polsku hory s dominantním vrcholem Czerniec, v nížině pak Kunětickou horu, Rozálku a Tábor, Pardubice, Hradec Králové, elektrárnu Opatovice). Jižním směrem však lepšímu výhledu brání o 35 metrů vyšší zalesněný vrchol kopce Adam.

Rozhledna je postavena na vrcholu sjezdové trati nad Českými Petrovicemi. Do obce je možné dojet buď od jihovýchodu z Mladkova, kde se ovšem musí nejprve zdolat náročné stoupání s osmi serpentinami k hranici s Polskem nebo o trochu pozvolnější od severozápadu od Bartošovic po překonání mostu přes Orlici v Zemské bráně. Třetí možností je příkré stoupání od západu z Klášterce nad Orlicí. Všechny cesty se pak setkají v centru obce na kruhovém objezdu v Petrovicích. Z něj se odbočí šikmo příkře svahem a po překonání potoku a sto metrech po asfaltu se za první chalupou zatočí doleva. Odtud nás čeká sedm set metrů velmi náročného příkrého stoupání. Hned prvních třicet metrů je kamenitá cesta do strmého svahu. Pak následuje příkré stoupání po vyjeté luční pěšině podél smrkové „aleje“, v polovině opět okořeněné krátkým strmým úsekem. Za smrkovým lesíkem se mírně zatočí doleva a kolem další „aleje“ se dojede až pod rozhlednu, která se na konci celá zprava objede.

Sjízdné pouze na horském kole.

Suvenýry a občerstvení ve skibaru na rozhledně nebo v restauraci na dolní stanici v Českých Petrovicích.