Masivní dřevěná jedenadvacetimetrová věž z roku 2016 spočívající na betonové podezdívce. V anketě o Rozhlednu roku 2016, pořádané Klubem přátel rozhleden, obsadila 1. místo.

Nádherný kruhový výhled ze zastřešené plošiny ve 18 výšce metrů (Jeseníky od Červené hory a Červenohorského sedla přes Dlouhé Stráně, Praděd, Vysokou holi a Velký Máj, V. Losiny, Šumperk).
Z obce Rapotín vedou k rozhledně dvě přístupové cesty. Delší, ale pohodlnější měří 6800 metrů a z obce vede ve směru na Rejchartice. Po 2800 metrech se z asfaltové silnice sjede doprava na neznačenou lesní vozovou šotolinovou cestu. Na ní se po 1500 metrech zprava napojuje u Balnea žlutá turistická značka, která nás po necelém kilometru dovede prudkým, místy až příkrým stoupáním k rozcestí Samota. Tady se zleva přidá modrá TZ a po ní se dojede až na rozcestí Pod Bukovým, kde žlutá pokračuje kolmou stezkou pro pěší přímo na vrchol. Cyklisté pokračují stále po modré a na dalším rozcestí Přední Bukový – pod rozhlednou se znovu napojí na žlutou, která nás dovede až na vrchol. Těsně pod ním se však nenechte zaskočit velice náročným stometrovým strmým výjezdem.

Kratší 5200 metrů dlouhá cesta je ovšem náročnější a vede po žluté TZ, která odbočuje 150 metrů od OÚ ze silnice na Jeseník vlevo po rovině k rozcestí U skalní krčmy. Tady se ovšem žlutá musí opustit a pokračuje se po vozové cestě šikmo vzhůru do příkrého kopce až k Jandově křižovatce. Odtud se po staré asfaltce dojede po 570 metrech k rozcestí Balneo a dále se pokračuje po první popsané cestě.

Sjízdné pouze na horském kole.

Suvenýry v informačním centru v Rapotíně.