Hrad z druhé poloviny 15. století byl již po sto letech uváděn jako zpustlý. Přesto byl ještě částečně opraven, ale po připojení k nedaleké Andělské hoře začátkem 17. století zpustl definitivně. Od 20. století byl postupně opravován a v roce 2011 po rozsáhlých rekonstrukčních a zabezpečovacích pracích byla zpřístupněna patnáctimetrová Karlovarská věž.

Kruhový výhled z malých okének dřevěné místnosti ve výšce 10 metrů (Bochov, Doupovské hory, Krušné hory s Klínovcem, Špičákem a Plešivcem, vysílač Krašov, Třebouňský vrch, elektrárna Vřesová a při dobré viditelnosti i Plzeňská pánev).

V Bochově se dojede na nejnižší část náměstí a po asfaltové silnici se sjede příkrý kopec k rybníku. Zde se odbočí doleva a vystoupá se stometrový příkrý kopec mezi domky na kraj obce. Zde asfaltka zatím končí. Prudkým stoupáním mezi pastvinami se pak dojede po devíti stech  metrech až k závoře pod samotným vrcholem. Kamenitá cesta pak prudce stoupá lesem a celý kopec se po 300 metrech od severu objede až na vrchol.

Po návratu do Bochova ještě navštivte jedinečný památník obětem 1. světové války, který je z věže velmi dobře vidět a nachází se vzdušnou čarou pouze půl kilometru od rozhledny východním směrem. Dojede se k němu ze silnice Bochov – Toužim.

Od závory sjízdné pouze na horském kole.

Suvenýry v informačním centru v Bochově.