Gotický hrad z počátku 14. století byl vystavěn na oválné ploše strmého svahu v údolí Prunéřovského potoka. V 17. století byl hrad opuštěný a chátral. Teprve na začátku 18. století Emanuel Karsch začal hrad upravovat a vybudoval zde také hostinec, který si ještě před požárem „zahrál“ v seriálu 30 případů Majora Zemana. Osmadvacetimetrová hradní věž byla v roce 1892 upravena na rozhlednu.

Kruhový výhled ze zastřešené terasy ve výšce 25 metrů (elektrárna Prunéřov a Tušimice, jižní svahy Krušných hor, Doupovské hory, Kadaň, vodní nádrž Nechranice).

Z obce Místo, kam se musí nejprve vystoupat prudký, před obcí až příkrý kopec z hlavní silnice Chomutov – Klášterec nad Ohří, se odbočí na rovince nad návsí doleva a nejprve z kopce, od rybníčku pak mírně do kopce, se po úzké asfaltce dojede po 700 metrech až na parkoviště před hradem. Tato cesta je sjízdná na silničním kole, ale k hradní bráně se musí překonat nepříjemná třicetimetrová kamenitá plocha parkoviště a osmdesátimetrový sjezd po hrubé asfaltce k dřevěnému mostu do areálu hradu. Když naproti prunéřovské elektrárně odbočíme na Výsluní dojedeme po 2300 metrech k památné Hasištejnské lípě. Naproti ní začíná neznačená příkrá lesní kamenitá cesta, která nás po 1300 metrech dovede až k závoře na parkovišti.

Tato cesta je však velice náročná a je sjízdná pouze na horském kole, nejlépe ve sjezdu z hradu.

Občerstvení a suvenýry v pokladně a v hradní restauraci.