Šestimetrová dřevěná rozhledna z roku 2010.

Výhledu jižním směrem z třímetrové zastřešené plošiny brání vysoký les na vrcholu Kunovické hůrky (Kunovice, Hostýnské a v dálce pak Oderské vrchy a Beskydy s Radhoštěm a Lysou horou).

Rozhledna se nachází severně pod vrcholem Kunovické hůrky. Z Kunovic, ležících na silnici Valašské Meziříčí – Bystřice pod Hostýnem, k ní vede naučná stezka místního rodáka profesora Rudolfa Haši. Hned na kraji obce se naproti kostelní věži u hřbitova odbočí doprava a sjede se příkrý kopec k potoku a železniční trati. Pak se už začne mírně stoupat a těsně pod rybníkem se nepokračuje rovně po panelech, ale zatočí se doprava. Hrubou asfaltku záhy vystřídá nepříjemná kamenitá cesta, která se po vjezdu do lesa trochu vyhladí. Zde nás ale přivítá první 200 metrů dlouhé příkré stoupání až na rozcestí č. 12. Tady se odbočí doprava a téměř po vrstevnici se podjede celý masiv zprava. Kdo si bude ale chtít přečíst informační tabuli č. 7  ležící na strmém stoupání, ten už se znovu nerozjede! Tady nás totiž čeká strmé stoupání až k dalšímu rozcestí Pod vápenkou, které pak dále pokračuje až na samotný vrchol. Na kopci se nám otevřou krásné výhledy na mohutný masiv Kelčského Javorníku. K rozhledně se ale musí sjet krátký strmý úsek a vzápětí vyjet malý kopec a po 300 metrech jste u cíle.

Upozorňuji, že posledních 700 metrů je sjízdné výhradně na horském kole a to ještě pouze s velkými drapáky na pneumatikách! Rychlejší a bezpečnější bude stejně asi „tlačink“ kola. Pozor rovněž ve sjezdu!

Suvenýry na obecním úřadu v Kunovicích.