Čtyřiadvacetimetrová dřevěná rozhledna z roku 2013.

Kruhový výhled z otevřeného ochozu ve výšce 17 metrů (Jizerské hory, Ještěd, Tanvaldský Špičák, Černá Studnice, Štěpánka, Kozákov, Bezděz).

Lyžařské středisko Příchovice na rozhraní Jizerských hor a Krkonoš se může pochlubit již druhou rozhlednou ve svém nejbližším okolí. Po velmi fotogenické Štěpánce z roku 1892 na vrchu Hvězda, přibyl v roce 2013 Maják Járy Cimrmana, postavený o 173 metrů níž na opačném konci obce. Do Příchovic se dostaneme buď z Kořenova nebo z Vysokého nad Jizerou či z Tanvaldu. V každém případě však musíme překonat dlouhé a prudké stoupání. Zdoláme-li kopec z Tanvaldu, hned na začátku obce odbočíme doprava a sjedeme po hrubé asfaltce téměř 200 metrů z prudkého kopce. U historického stavení U Čápa zatočíme opět doprava a po písčité cestě dojedeme z mírného stometrového kopce přímo pod rozhlednu. Posledních 25 metrů nás ale čeká velmi obtížně sjízdný, strmý a kamenitý úsek.

Před výstupem na rozhlednu si nejprve projděte originální muzeum Járy Cimrmana, které je umístěno v přízemí samotné rozhledny.

Kromě posledních metrů sjízdné i na silničním kole.

Občerstvení a suvenýry v pokladně rozhledny.