Nevyužívaná trafostanice z roku 1946 prošla v letech 2020-22 kompletní rekonstrukcí a v roce 2023 byla otevřena veřejnosti jako devítimetrová rozhledna a minimuzeum.

Z ploché střechy ve výšce 8 metrů je hezký výhled na část Krkonoš od Černé hory přes Zlaté návrší, Kotel, Lysou horu se sjezdovkami, Hvězdu, dále část Jizerských hor, rozhlednu na Černé Studnici, rozhlednu U borovice, Ještěd, Kopaninu, Železný Brod, Suché skály a v dálce vrchol Ralska. Pouze jižní obzor zakrývá vrchol hory Medenec.

Rozhledna je postavena na severním úbočí Medence, v části obce Spálov-Janeček. Samotná obec leží na vysokém návrší severně od Semil. Ze silnice Semily-Bozkov z ní po 1700 metrech od kraje Semil odbočuje u Sejkorské kapličky vedlejší silnice doleva, která nás po kilometru stoupání dovede do osady Janeček. Odtud stoupá úzká asfaltka dalších 380 metrů až k rozhledně. Z opačné strany se k rozhledně dostaneme po půl kilometru ze Spálova kolem Evangelické kaple, ovšem nesmíme se nechat zaskočit strmým stoupáním téměř v celé délce.

Sjízdné na silničním kole.

Suvenýry v přízemní místnosti minimuzea.