Pětadvacetimetrová kovová rozhledna s ocelovým točitým schodištěm, slavnostně otevřená na Nový rok 2014. Ocelové stojiny jsou pečlivě zakryty dřevěnými latěmi, což s dřevěnou výztuží na první pohled působí, že stavba je celodřevěná. Je postavená na kamenné podezdívce v těsném sousedství novogotické kaple svaté Markéty z roku 1886.

Kruhový výhled ze zastřešené vyhlídkové plošiny ve výšce 19 metrů (Čerchov, Burgstal, Hoher Bogen, Ostrý, Jezerní hora, Můstek, Prenet, Bolfánek, Koráb, Klatovy, Janovice).

Obec Dlažov leží vlevo od hlavní silnice z Klatov do Domažlic. Projedeme celou obcí až do Miletic. Zde se těsně před začátkem vesnice odbočí doprava. Velmi prudké stoupání nás po 1200 metrech dovede na hřeben kopce, kde se nachází žlutě značené odbočka doprava. Mírnější profil cesty je z opačné strany od obce Libkov, ležící rovněž na hlavní silnici do Domažlic. Hlinitokamenitá lesní cesta vede nejprve sto metrů téměř po rovině až k závoře. Za ní se pak už nepřetržitě prudce stoupá 500 metrů až na vrchol. Posledních sto metrů pod rozhlednou je dost nepříjemný příkrý úsek.

Sjízdné pouze na horském kole.

Suvenýry na obecním úřadě v Dlažově, razítko ve schránce pod pergolou.