Dvaadvacetimetrová dřevěná rozhledna z roku 2014 s ocelovým točitým schodištěm.

Kruhový výhled ze zastřešené plošiny ve výšce 18 metrů (Krkonoše, Rýchory, Vraní a Javoří hory, Trutnov, elektrárna Poříčí, přehrada Rozkoš).

K rozhledně vedou dvě základní přístupové cesty. Od severozápadu z Trutnova a od jihovýchodu z Radvanic. Možností je ale víc, třeba ještě od Markoušovic nebo Slavětína.

Nejsnadnější cesta na orientaci začíná při výjezdu z Trutnova směrem na Adršpach. Na konci města odbočíme do Lhoty a prudkým stoupáním projedeme celou obcí podél parovodu až do Bezděkova. Sklon cesty se neustále stupňuje, až za posledními domky narazíme na strmé stoupání po hrubém betonu, které nás doprovází téměř až k rozcestí Slavětín – bunkr. Tady doporučuji krátký odpočinek vyplněný prohlídkou pěchotního srubu, protože je před námi závěrečných 450 metrů po hrubé šotolině. Kromě mírnější poslední stovky nás čeká strmý svah vedoucí kolmo do kopce. Na jeho konci je padesátimetrová „superstrmá vložka“. Z Radvanic nás přivítá nejprve prudké, po vjezdu do lesa však příkré, dvoukilometrové stoupání po červeně značené asfaltce do osady Paseky. Na rozcestí pod Jestřebí boudou odbočíme doprava a po hlinité horské cestě dojedeme celkem příznivým stoupáním po dvou a půl kilometrech, nejprve po louce a pak lesem, až k rozhledně. Závěrečný lesní úsek ale bývá dosti rozježděný a blátivý.

Obě cesty jsou sjízdné pouze na horském kole.

Suvenýry v Jestřebí boudě.