Jedenáctimetrová dřevěná rozhledna s ocelovým točitým schodištěm z roku 2014, která jako jedna z mála u nás byla postavena pomocí vrtulníku. V anketě o rozhlednu roku 2014, vyhlášenou Klubem přátel rozhleden, obsadila spolu s Cibulkou 2. místo.

Nádherný kruhový výhled ze zastřešené plošiny ve výšce devíti metrů (Adršpašskoteplické skály, Krkonoše, Javoří, Jestřebí, Vraní, Soví, Stolové a Orlické hory, Ostaš).

Protože rozhledna stojí na vrcholku pískovcové skály, nevede k ní žádná na kole sjízdná cesta, ale pouze kamenné schodiště. Na kole se k ní můžeme pouze přiblížit na vzdálenost asi 300 metrů pod vrchol. Východištěm je osada Skály, kam se vyšplháme buď z Teplic nad Metují nebo ze Stárkova. Přímo naproti zámku se můžeme pustit 300 metrů dlouhou zeleně značenou strmou kamenitou pěšinou do chatové osady nebo podstatně snadněji pokračovat po silnici ještě 600 metrů na vrchol kopce směrem k Teplicím. Odtud pak zatočíme doleva a po široké písčité cestě dojedeme po 700 metrech do osady jen mírně do kopce. Po stejné cestě pak pokračujeme 300 metrů k rozcestí Pod Čapím vrchem, kde odbočíme doprava a lesem se po kamenité cestě přiblížíme dalších  750 metrů pod rozhlednu. V místě pravoúhlého ohybu cesty je lepší kolo ustájit, protože v dalším postupu už by nám bylo pouze přítěží. Čeká nás závěrečných 250 metrů mezi jednotlivými balvany a pak po schodech i mezi skalisky až na samotný vrchol.

Až odbočce pod vrcholem sjízdné pouze na horském kole.

Suvenýry v infocentru v Teplicích nad Metují.

Cestou z Čápu si udělejte malou odbočku k soukromé rozhledně Lenka. Jedná se o fortelný dvoupatrový myslivecký posed s nádherným výhledem po okolí. Ze silnice na Stárkov se k ní dostaneme po zarostlé hlinité cestě necelých 700 metrů mezi pastvinami převážně z kopce.