Původní zděné silo na piliny ztratilo po zániku nábytkářské firmy svůj účel a v roce 2019 bylo pomocí čtyř rohových dřevných stojin navýšeno téměř o dvojnásobek na 22 metrů. Rozhledna s přízemní hospodou a venkovním posezením na terase ve výšce 4 metry vznikla ze soukromé iniciativy majitele výrobny krmných směsí převážně svépomocí a bez jakýchkoliv dotací. V anketě o rozhlednu roku 2019, pořádané Klubem přátel rozhleden, obsadila 3. místo.

Přestože areál nábytkářského závodu stojí na nejvyšším místě města, ochoz ve výšce 20 metrů zajišťuje sice kruhový výhled převážně na Spálené Poříčí, na nedalekou buddhistickou stúpu nad obcí Těnovice a na nejzápadnější vrcholek Brd – Kokšín, ale lepšímu výhledu hlavně na sever brání okolní vyšší kopce.

Město Spálené Poříčí leží v na hlavní silnici z Plzně do Rožmitálu pod Třemšínem v údolí říčky Bradavy a je ze všech stran obklopeno kopci. Areál výrobny krmiv se nachází na jeho východním okraji. Po projetí celého náměstí ve směru od Plzně je na jeho konci T křižovatka, kde hlavní silnice doprava zatáčí do Rožmitálu a doleva do Těnovic a Lipnice. Kolem hradby zámku se pokračuje na Těnovice nejprve do mírného, později do prudkého kopce až se po 700 metrech dojede k hlavnímu vchodu do výrobního areálu, kde sídlí několik firem.

Sjízdné na silničním kole.

Suvenýry a občerstvení v objektu rozhledny.