Dvanáctimetrová dřevěná trámová věž ze sedmdesátých let 20. století.

Z otevřeného ochozu ve výšce 9 metrů není pro vysoké listnaté stromy v létě téměř žádný výhled, v zimních měsících po opadání listí je výhled o něco lepší (Brdy). Ovšem nedávno vytvořený lesní průsek pod vrcholem poskytuje fantastický pohled na panoráma Šumavy a naznačuje, jaký krásný výhled by musel být z nově postavené rozhledny, o jejíž výstavbě se vedou již několik let dohady.

K Boudě pod Třemšínem vedou tři základní cesty spojující se do jediné, která končí až na vrcholu. Jedná se o 800 metrů dlouhý kamenitý úsek lesní cesty nejprve do prudkého, později až příkrého kopce, sjízdný pouze na horském kole. K samotné Boudě vede poměrně slušná, 3500 metrů dlouhá asfaltka z Hutí pod Třemšínem do prudkého kopce. Další možností je asfaltovo-šotolinová cesta z hájovny Na Dědku po zelené značce nebo rovněž podobná cesta z Chynína po červené na rozcestí Dlouhá a dále po červené a modré opět až k Boudě. V obou případech je nutné ignorovat turistické odbočky modrou a zelenou, vedoucí kolmo na vrchol a držet se pouze vozové cesty.

K Boudě pod Třemšínem je možno dojet i na silničním kole, dále na vrchol již pouze na horském kole.

Suvenýry v muzeu v Rožmitálu pod Třemšínem.

Vlivem značné prohnilosti nosných stojin byly roce 2012 z důvodu bezpečnosti preventivně odstraněny výstupové žebříky. V roce 2015 pak smutné torzo rozhledny definitivně podlehlo lesnímu požáru.