Jedenáctimetrová velmi zkorodovaná železná rozhledna. Jedná se o bývalou vojenskou strážní věž pravděpodobně ze 70. let minulého století – identická s naopak velmi zachovalou rozhlednou v Kostelním Hlavně.

Kruhový výhled z otevřeného ochozu ve výšce 8 metrů (Háj u Aše, Bad Brambach v Německu, Krušné hory). Upozorňuji na velmi špatný stav věže, hlavně ochozu!

Návštěvu této rozhledny doporučuji spojit s klasickou kamennou rozhlednou Háj u Aše. Po sjezdu z Háje se na nové křižovatce pod hřbitovem vydáme doleva do obce Vernéřov. Sjedeme prudký kopec do obce a na nejnižším místě u rybníka odbočíme doleva. Pak se vystoupá velmi prudký kopec se dvěma ostrými zatáčkami až nad vesnici. Po kilometru dojedeme do osady Horní Paseky, kde končí hladký asfalt a po 500 metrech jízdy po velice rozbité kamenité bývalé asfaltce dojedeme k odbočce, kde zatočíme doleva. Vodítkem nám po celou dobu bude 5 vysokých větrníků. Po písčitokamenité cestě vystoupáme 400 metrový prudký kopec k elektrickému ohradníku. Po překonání této nástrahy doporučuji opustit písčitou cestu a vydat se šikmo vzhůru k malému remízku na vrcholu kopce. Po dalších 400 metrech příkrého stoupání po lehce vyjeté luční cestě dojedeme až k samotné rozhledně, která stojí v pořadí mezi 4. a 5. větrníkem.

Sjízdné pouze na horském kole.