Původní rozhledna s turistickou útulnou stávala na vrcholu hory od roku 1900. Po několika letech provozu se však věž vinou nesourodého podloží začala naklánět k severovýchodu. Když vychýlení dosáhlo více než 1 metr a ve zdivu se začaly objevovat trhliny, byla věž stažena ocelovými pásy. I přes tato opatření se její stav nadále zhoršoval a proto došlo počátkem 30. let k jejímu uzavření. Bylo rozhodnuto o demolici, která měla být dokonce nafilmována. Při přípravných pracích se však věž 4. května 1934 sama zřítila. Poškozená útulna byla zlikvidována o čtyři dny později. Už po šesti dnech se započalo s výstavbou současné 31 metrové rozhledny, která byla dokončena po třech měsících!  O rok později pak byla otevřena i nová turistická chata postavená v alpském stylu. 

Kruhový výhled z prosklené plošiny ve výšce 28 metrů (panorama Šumavy s Poledníkem, Sokolem, V. Mokrůvkou, Blatným vrchem, Pancířem, Můstkem a V. Javorem, šumavské podhůří s hrady Rabí a Kašperkem, Sušice, rozhledna Sedlo a Javorník, v dáli pak Brdy a JE Temelín).

Odbočka na vrchol se nachází v první zatáčce příkrého stoupání z Hrádku do Sušice. Po nové asfaltce se nejprve vystoupá příkrý až strmý kopec do vesnice Odolenov, kde následuje odpočinková rovina a dokonce i krátký sjezd. Ten je ale na konci vesnice opět vystřídán dalším příkrým až strmým stoupáním. Cesta pak vede lesem kolem dětského tábora, televizního vysílače a končí přímo u horské chaty. Celková délka stoupání je čtyři kilometry.

Na silničním kole sjízdné, ale náročné.

Občerstvení a suvenýry v horské chatě.