Atypická devětadvacetimetrová ocelová rozhledna z roku 2007 ve tvaru kalicha, která je součástí skokanského můstku K 70.

Nádherný výhled z otevřeného ochozu ve výšce 28 metrů (panorama Krkonoš, Jizerské, Lužické a Orlické hory, České středohoří, Trosky, Kozákov, Kozinec, Zvičina a Tábor). Jižní obzor bohužel překrývají stromy vyššího kopce.

U této rozhledny – můstku jsou zajímavá obě místa. A to jak samotná věž, tak i prostor doskočiště pod můstkem. Pro skalní cyklisty proto doporučuji nejprve zdolat kopec ke věži, pak sjet k parkovišti a nakonec vystoupat po schodech kolem nájezdové hrany na rozhlednu. Můžete si tak prožít pocity skokanů na lyžích, stoupajících na vrchol můstku. Výstup na věž po železném schodišti je tak trochu z kategorie adrenalinových a rozhodně není pro slabší povahy. Vsadím se, že po výstupu na ochoz by drtivá většina smrtelníků svoje lyže zase zabalila a po schodech pokorně a ráda zase sestoupila dolů. A to upozorňuji, že se jedná o můstek malý. Neodvažuji si domyslet, jak to asi vypadá na můstku středním, velkém či dokonce mamutím! Smekám před skokany na lyžích!

Z náměstí v Lomnici nad Popelkou se vydáme mírně do kopce směrem na Rváčov. Po 1700 metrech dojedeme na křižovatku ke Ski areálu. Po hrubé asfaltce je to na parkoviště dalších 600 metrů místy do příkrého kopce. Pokud chceme na kole dojet přímo ke věži, musíme po 160 metrech od odbočky do Ski areálu odbočit u kamenné zídky doleva a vydat se po kamenité lesní cestě do příkrého kopce. Po 380 metrech lesem vyjedeme na louku, po níž je to ke věži už jen 370 metrů prudkým stoupáním.

První cesta do sportovního areálu je sjízdná na silničním kole. Stoupání přímo ke věži je sjízdné pouze na horském kole.

Suvenýry a občerstvení v restauraci Ski areálu u parkoviště.