Pětačtyřicetimetrový zděný vodojem z let 1928 -1929, který začal sloužit veřejnosti od 7. srpna 1930.  Provoz vodárny byl ukončen v roce 1977 a objekt začal pomalu chátrat. V roce 2010 byl věžový vodojem prohlášen kulturní památkou. Po prvních záchranných pracích v roce 2012 pak v letech 2014 – 2015 došlo k celkové rekonstrukci a úpravě na rozhlednu.

Kruhový výhled z krytého vyhlídkového patra ve výšce 36 metrů, kam vystoupáme točitým schodištěm, které prochází bývalou vodní nádrží (Kolín, Poděbrady, zámek Kačina, stožáry Liblice, Kaňk, elektrárna Chvaletice, za dobré viditelnosti Železné hory, Krkonoše, Ještěd, Bezděz).

Vodárenská věž leží na nejvyšším místě v nejzápadnější části Kolína. Je velmi dobře viditelná z železniční trati před vjezdem do města ze směru od Prahy. Pokud vystoupíme na nádraží, po místních komunikacích je to k ní rovné tři kilometry jen do mírného kopce. Z vlakového nádraží se vydáme rovně ulicí Dukelských hrdinů. Na kruhovém objezdu zabočíme do v pořadí druhé ulice Jaselské a po 1600 metrech u stavebního SOU odbočíme doleva do ulice Benešovy. Po 330 metrech zatočíme doprava a ulicí Míru dojedeme po necelých sedmi stech metrech až k patě rozhledny.

Sjízdné na silničním kole.

Suvenýry v pokladně vodojemu a v informačním centru v Kolíně.