Původní dvacetimetrová dřevěná rozhledna z roku 2009 byla kvůli nutným opravám v roce 2017 uzavřena. Záhy se ale ukázalo, že působení povětrnostních vlivů ji poškodilo natolik, že byla v následujícím roce demontována. V roce 2018 vyrostla na jejím místě podobná třiadvacetimetrová rozhledna, jejíž nosná konstrukce je kvůli delší životnosti kovová a dřevem je pouze obložená.

Fantastický kruhový výhled z otevřeného ochozu ve výšce 22 metrů (Ještěd, Javorník, Liberec, Jablonec, Jizerské hory, západní Krkonoše a hrad Bezděz a Trosky).

Východištěm ke zdolání této rozhledny je obec Milíře. Ta leží mezi rychlostní silnicí R 35 Liberec – Turnov a silnicí Vratislavice n. N. – Jablonec n. N. Do Milířů vyjedeme prudkým stoupáním z Jeřmanic (z opačné strany z Proseče nad Nisou). Na vrcholu kopce se na začátku obce Milíře odbočí doleva a po zelené turistické značce se po 480 metrech vystoupá až pod rozhlednu. Nejprve nás úzká asfaltka zavede příkrým stoupáním kolem několika posledních stavení až na okraj louky. Zde se sklon cesty na chvíli zmírní a kolem hřbitova se přijede až k okraji lesa. Tady nás překvapí další příkré stoupání s jedním krátkým dvacetimetrovým strmým úsekem. Lesní cesta je nově uválcovaná jemnou šotolinou.

Cesta od konce obce až k rozhledně je nyní opatrně sjízdná i na  silničním kole.

Suvenýry na OÚ Vratislavice n. N. a v IC v Jablonci v budově magistrátu města.