Dvacetimetrová dřevěná rozhledna z roku 2009.

Kruhový výhled z otevřeného ochozu ve výšce 19 metrů (Ještěd, Javorník, Liberec, Jablonec, Jizerské hory, západní Krkonoše a Trosky v Českém ráji).

Východištěm ke zdolání této dřevěné rozhledny je obec Milíře. Ta leží mezi rychlostní silnicí R 35 Liberec – Turnov a silnicí Vratislavice n N. – Jablonec n N. Do Milířů vyjedeme prudkým stoupáním z Jeřmanic (z opačné strany z Proseče n. Nisou). Na vrcholu kopce se na začátku obce Milíře odbočí doleva a po zelené turistické značce se po 450 metrech vystoupá na vrchol. Nejprve se jede po úzké asfaltce kolem několika posledních stavení, později po šotolině. Příkrým stoupáním se vyjede až na okraj louky. Zde se sklon cesty na chvíli zmírní a kolem hřbitova se přijede na kraj lesa. Tady nás však překvapí další příkré stoupání s jedním krátkým dvacetimetrovým strmým úsekem. Lesní cesta je plná silných kořenů a vyčnívajících velkých balvanů.
Pro tento nedostatek je cesta v celé délce sjízdná pouze na horském kole.

Suvenýry na OÚ Vratislavice n. Nisou a v trafice na jabloneckém Mírovém náměstí (přímo pod radniční věží, která bývá v sezoně provozována rovněž jako vyhlídková věž).

Kvůli nutným opravám byla věž v roce 2017 uzavřena. Záhy se ale ukázalo, že působení povětrnostních vlivů ji poškodilo natolik, že byla v následujícím roce demontována.