Originálně řešený betonový osmadvacetimetrový vodojem připomínající svým tvarem fotbalový pohár FIFA a nebo také znázorňující míček tančící na tryskajících pramíncích vody byl dokončen v roce 2019.

Kruhový výhled z otevřeného ochozu ve výšce 17 metrů (Turnov, Český ráj, Trosky, Kozákov, Ještěd, Krkonoše).

Vodojem je postaven na severním okraji obce Ohrazenice, která je od Turnova oddělena dálničním přivaděčem. Od silničního podjezdu přivaděče z dálnice D10 k němu stoupá do mírného kopce asfaltová silnice mezi rodinnými domky v délce necelých devět set metrů. Po šesti stech metrech se zatočí doprava a kolem hřbitova se dojede zbylých tři sta metrů až k hradbě vodárny. Z opačné strany vede k vodojemu úzká 1500 metrů dlouhá silnička kolem pivovaru v Malém Rohozci. Po pár metrech však dobrý asfalt vystřídá velmi rozbitá hlinitokamenitá cesta, která sice nejprve klesá k potoku, ale po jeho překonání pak prudce stoupá až téměř k oplocenému areálu vodárny.

Vzhledem k tomu, že se jedná o plně funkční vodárenskou stavbu, je přístup do areálu umožněn jen po předchozí domluvě nebo při předem vyhlášených prohlídkových dnech.

Z Ohrazenic sjízdné na silničním kole, z opačné strany pouze na horském kole.

Suvenýry v IC v Turnově.