Hrad byl postaven v roce 1517 na vysoké stráni nad Jáchymovem a sloužil jako ochrana města a stříbrných dolů. Jedná se o nejmladší hrad na našem území.

Do současné doby se z hradu dochovaly pouze dvě nárožní věže. Dvanáctimetrová jihozápadní, která později sloužila jako prachárna a devatenáctimetrová severovýchodní známá jako Šlikovka, která byla od roku 1973 zpřístupněna jako rozhledna, ale v současné době je uzavřena a čeká opět na svoje znovuotevření (výhled severozápadním směrem znemožňují kopce Krušných hor, na opačné straně je možné spatřit Klínovec, Jáchymov a lyžařský areál Náprava u Nového Města).

Známé hornické a lázeňské město Jáchymov leží na silnici spojující Ostrov nad Ohří s naším nejvýše položeným městem – Božím Darem. Hlavní silnice, procházející celým městem se po projetí lázeňské části začíná prudce až příkře zvedat. Dvě stě metrů za kostelem Sv. Jáchyma se zatočí doleva ve směru na Ski areál. Prudkým stoupáním se projede kolem bývalého dolu Svornost a Štoly číslo 1. Díky ostré serpentině se překoná náročné příkré stoupání a po 1300 metrech a 85 metrovém převýšení se dojede až k místu bývalého hradu, který je novou silnicí přepůlen na dvě části.

Sjízdné na silničním kole.

Suvenýry v informačním centru v Jáchymově.