Šestimetrová dřevěná rozhledna z roku 2005.

Kruhový výhled ze zastřešené plošiny ve výšce 4 metry je jihozápadním směrem omezen vyšším kopcem (hřeben Beskyd s Radhoštěm, část Vsetínských vrchů).

Už samotný výjezd do obce Valašská Bystřice od Rožnova pod Radhoštěm dá pořádně zabrat. Mnohem příznivější je mírné stoupání od přehrady Bystřička. A šetřete se silami. Uprostřed obce se mezi obecním úřadem a místním obchodem vydáme po červené značce přes potok, kde na nás čeká nepřetržité strmé stoupání kolmo do kopce po hrubém asfaltu v délce neskutečných 1200 metrů! To je zhruba ve druhé polovině na velmi krátkém úseku nepatrně mírnější, ale kdo sesedne na odpočinek a vydýchání, už se pravděpodobně bez cizí pomoci znovu nerozjede! Na rozcestí na hřebenu kopce odbočíme doprava a po žluté značce po 600 metrech po šotolině se prudkým stoupáním dostaneme k poslednímu krátkému strmému úseku, od něhož už následuje pouze mírné klesání k chatě a krátký výjezd k rozhledně.

V květnu 2023 byla kvůli špatnému technickému stavu rozhledna zbourána, ale ještě během letních měsíců vyrostla na stejném místě zdařilá replika původní věže.

Sjízdné pouze na horském kole! Jedná se o jedno z nejstrmějších stoupání u nás.

Občerstvení a suvenýry v horské chatě.