Téměř osmimetrová soukromá dřevěná rozhledna stojí od roku 2019 v Hostýnských vrších nad obcí Oznice. Vyhlídková plošina však byla zpřístupněna veřejnosti až v roce 2023.

Výhled ze zastřešené plošiny ve výšce 5 metrů je možný pouze na přilehlou dědinu a okolní kopce s pastvinami, ale severovýchodním průzorem je možné spatřit vrcholek Radhoště v Beskydech. Celý východní obzor však zakrývá zalesněný vrchol Dlouhé hůry.

Obec je rozesetá převážně po zatravněných svazích Hostýnských vrchů, vzdušnou čarou necelých pět kilometrů jihozápadně od Valašského Meziříčí. Z obce Bystřička sem vede mírně stoupající asfaltová silnice proti proudu Vsetínské Bečvy. Na křižovatce na začátku obce Mikulůvka je lepší odbočit doleva a celou obcí projet až k místnímu koupališti. Zde se musí odbočit doprava a po osmi stech metrech pak zatočit opět doprava. Do cesty se nám ale postaví velice příkrý kopec, který je navíc v levotočivé zatáčce dokonce strmý. Po zdolání 700 metrů se se dostaneme na mělké sedlo mezi obcemi Mikulůvka a Oznice. Na něm zatočíme doprava a kolem hradby daňčí obory vyjedeme po šotolinové a hlinitokamenité cestě posledních 200 metrů k rozhledně. Z opačné strany z Oznice odbočíme u hospody doleva a podobně stejně příkrým stoupáním se na sedlo dostaneme po 1200 metrech kolem dřevěné zvoničky.

Až na sedlo dobře sjízdné na silničním kole, na posledních dvě stě metrů by se pak hodilo spíše horské kolo. Rovněž výstup na ochoz po 25 originálně řešených schodech sestavených z kulatiny je pro cyklistické tretry s nášlapy velice rizikový!