Třináctimetrová dřevěná rozhledna z roku 2011, postavená společně s dalšími pěti rozhlednami na uherskobrodsku podle stejných plánů.

Dokonalému výhledu ze zastřešené plošiny ve výšce 10 metrů brání severozápadním směrem vysoké stromy (Bílé Karpaty, Mikulčin vrch a Troják, Malý a Velký Lopeník, Jelenec a Velká Javořina, Strání).

K rozhledně se dojet po vyznačené cyklotrase spojující všech šest rozhleden. Snadnější a kratší je ze sedla mezi obcemi Březová a Nivnice odkud je to po červené turistické značce po okraji lesa. Nejprve se vyjede 200 metrů prudký kopec luční pěšinou a zbytek do kilometru je už téměř po rovině až na vrchol plochého kopce, kde se musí odbočit doprava a po sto metrech se průsekem sjede k rozhledně. Podstatně náročnější je pětikilometrová lesní cesta od rozcestí Lopeník mezi stejnojmennou obcí a Bystřicí pod Lopeníkem. Odtud vychází rovněž červená značka vedoucí po hřebeni kopců nejprve, jen tak pro zahřátí, mírně do kopce a zase dolů. Nejnáročnější je ale zdolání Studeného vrchu, kam se musí nejprve po louce a pak i lesem do příkrého kopce. K rozhledně se závěrem zase z příkrého kopce sjede. Důležitá informace na závěr. Vyjet sedla nad Březovou a nad Lopeníkem je docela fuška!

Sjízdné pouze na horském kole.

Suvenýry na obecním úřadu v Suché Lozi.