Tato mohutná dvaadvacetimetrová rozhledna z tvrdého dřeva z roku 2006 stojí přímo na česko – slovenské hranici, takže z jejího vrcholu vlají na každou stranu jiné státní vlajky.

Kruhový výhled ze zastřešeného ochozu ve výšce 20 metrů (Bílé Karpaty s Velkou Javořinou, Chřiby, Uherské Hradiště, na Slovensku Malá Fatra, Považský Inovec, údolí Váhu, JE Jaslovské Bohunice).

Přístupová cesta vede z osady Lopeník, kam se musí odbočit z hlavní silnice Uherský Brod – Starý Hrozenkov (na konci vesnice Bystřice p. L. doprava). Z Lopeníku se stoupá po zelené turistické nebo modré cyklotrase do příkrého kopce kolem zvonice, kde po krátké rovince následuje 200 metrové strmé stoupání. Asfalt končí po 800 metrech a následuje už jen stará vydrolená asfaltka. Po dalších 200 metrech zelená uhýbá doprava a nahrazuje jí modrá vedoucí stále vzhůru. Po 400 metrech se na složišti dřeva prudce odbočí doleva a po písčitokamenité cestě se prudce stoupá 1,5 km. Pak se cesta stáčí doprava a narovnává se. Přitom se vjede na malou mýtinu, z níž se otevře pohled na vrchol. Po dalších 1,5 km se dojede na rozcestí pod Malým Lopeníkem. Odtud je to na vrchol poslední kilometr.  Z toho je převážná část po rovině. Teprve závěrečný úsek je opět příkrý.

Sjízdné pouze na horském kole.

Občerstvení a suvenýry ve věži nebo na obecním úřadu v obci Lopeník.