Vsetínský zámek ze 17. století je nejstarší stavbou ve městě. Byl vystavěn na vysoké stráni na pravém břehu Vsetínské Bečvy na základech středověké tvrze z 15. století. Renesanční stavba začátkem 18. století vyhořela, ale později byla znovu přestavěna do dnešní klasicistní podoby. Druhý požár zachvátil zámek v průběhu 1. světové války, kdy byla zničena celá střecha a devětapadesátimetrová zámecká věž. Po necitlivém využívání zámku v padesátých letech došlo k jeho posledním opravám, po nichž zámek od poloviny sedmdesátých let opět slouží veřejnosti. V jeho prostorách je umístěno Muzeum regionu Valašsko, obřadní síň, prostory pro výstavy, přednášky a oslavy, včetně atria.

Výhled z úzkého zastřešeného ochozu ve výšce 27 metrů je možný na údolí Vsetínské Bečvy s městem a v dálce mezi kopci Vizovické vrchoviny pak na rozhlednu Vartovna. Pouze severním směrem brání lepšímu výhledu vrcholky kopců Čup a Jabloňové.

Zámek je vystavěn na vysokém návrší nad Bečvou. Z kruhového objezdu u řeky k němu stoupá 450 metrová asfaltová Palackého ulice do příkrého kopce. Z opačné strany se dá k zámku dojet téměř kilometrovým, ale podstatně mírnějším stoupáním od křižovatky Smetanova – Jasenická ulicí Pod Pecníkem, která se ve druhé polovině nazývá Sychrov.

Sjízdné na silničním kole.

Suvenýry v pokladně muzea.

Občerstvení v podzámčí.