Dvaatřicetimetrová dřevěná rozhledna vyztužená kovovými táhly stojí od konce roku 2021 na plochém vrcholu Hradiště, 200 metrů nad úrovní hladiny Vltavy na místě bývalého keltského oppida.

Kruhový výhled z otevřené plošiny ve výšce 24 metrů (soutok Vltavy s Berounkou, zámek Zbraslav a nedaleký kamenolom, vysílač Cukrák, Hřebeny, jižní okrajové části Prahy Modřany a Stodůlky, Žižkovská televizní věž, částečně i Hradčany, na obzoru za Prahou pak vrcholky Českého středohoří a za dobré viditelnosti i Bezděz či Ještěd).

Pokud bychom chtěli na vrchol Hradiště dojet od mostu Závodu míru ve Zbraslavi, musíme počítat s extrémně strmým stoupáním. Po 200 metrech od křižovatky na pravém břehu Vltavy dojedeme ve směru na Dolní Břežany k rozcestníku Břežanské údolí s přístřeškem. Odtud se vydáme po zelené značce šikmo svahem po úbočí kopce nad Břežanským potokem a během prvních 650 metrů musíme překonat neskutečné 120 metrové převýšení! Na jednom místě je šotolinová cesta dokonce vyasfaltována. Po zdolání tohoto extrémního úseku nás naštěstí čeká odpočinkový kilometrový úsek po úbočí mírným stoupáním až k rozcestí Hradiště. Zde odbočíme prudce doprava a vydáme se po žluté značce, kterou ale vzápětí po šedesáti metrech opustíme a zatočíme opět doprava a prudkým sedmi set metrovým stoupáním po hlinité cestě vyjedeme až téměř na vrchol plochého kopce. Zde se napojíme na žlutou značku, která nás po 200 metrech neomylně dovede závěrečným prudkým stoupáním až na vrchol. Druhá, nesrovnatelně pohodlnější asfaltová cesta dokonce klesá 800 metrů od posledních domů k rozcestí Hradiště z obce Lhota u Dolních Břežan.

Sjízdné pouze na horském kole.

Suvenýry v IC v Dolních Břežanech.