Třiadvacetimetrová atypická rozhledna stojí od roku 2018 na třech mohutných pylonech z akátových větví, uprostřed je doplněná vnitřním dřevěným točitým schodištěm.

Kruhový výhled z otevřeného ochozu ve výšce 19 metrů (východní okrajové části Prahy – Černý Most a Kyje, výškové budovy na Pankráci, Žižkovský televizní vysílač, Malešická spalovna).

Rozhledna je postavena na prostorném návrší Horka nad potokem Rokytka v městské části Praha 14. Ke věži vedou kromě množství pěšin také dvě široké vozové cesty. Ta první začíná v Kyjích u kostela sv. Bartoloměje. Z hlavní průjezdní Broumarské ulice se sjede prudký kopec do ulice Hodějovské, po 200 metrech se přejede mostek přes Rokytku, odkud se po 70 metrech zabočí doprava. Po padesáti metrech příkrého stoupání asfalt vystřídá šotolina, která nás po 300 metrech dovede až na planinu ke sloupům vysokého napětí. Odtud se už téměř po rovině dojede po 200 metrech po hlinité cestě až ke věži. Z opačné strany lze k rozhledně dojet ze sídliště Černý Most, kde se z Ocelkovy ulice u parkoviště odbočí na úzkou asfaltku, která po pár metrech přejde na šotolinovou cestu a po kilometru jízdy, převážně po rovině, se dojede až ke věži.

Rozhledna se v listopadu 2019 stala terčem vandalů, kteří nesmyslně podpálili jižní nohu, ve které byla umístěna kůlna na nářadí.  Požár, který zachvátil věž do výše 6 metrů se naštěstí hasičům podařilo včas zlikvidovat, takže výměna ohořelých kmenů mohla být provedena ještě před koncem téhož roku. Kůlna již ale obnovena nebyla.

Obě cesty jsou vhodné spíše pro horská kola.

Suvenýry v informačním centru Úřadu městské části Praha 14 – Černý Most.