Devatenáctimetrová trámová rozhledna z roku 2009. Jedná se o repliku původní dřevěné rozhledny na Smrku v Jizerských horách.

Kruhový výhled z otevřeného ochozu ve výšce 18 metrů (areál ZOO s údolím Vltavy, celkem solidní panorama Prahy výraznými dominantami jako jsou Hradčany, Petřín, bývalý hotel Internacional).

Rozhledna Obora se nachází na nejvyšším místě pražské zoologické zahrady na strmém svahu na samém západním okraji. Přestože k ní vedou dvě přístupové asfaltové cesty, je provoz cyklistů v celém areálu zahrady zakázán. Kolo proto musíte zaparkovat u některé z pokladen. Samotná ZOO se nachází přímo u řeky Vltavy, což jí také bylo při povodních v roce 2002 osudné. Tisíciletá voda zaplavila nejníže položené části do výšky téměř šesti metrů, takže z některých budov byly vidět pouze střechy.

Cesta k ZOO je například z výstaviště v Holešovicích dobře přístupná. Asfaltová cyklostezka A 31 vede kolem levé části výstaviště Stromovkou, kde po necelém kilometru podjedeme železniční trať a po lávce přes plavební kanál dojedeme na Císařský ostrov. Ten po značené cyklostezce A1 přejedeme a po větší visuté lávce přes Vltavu dojedeme k zámku v Tróji. Zde se napojíme na cyklostezku A2 a po pravém břehu Vltavy  po necelých pětistech metrech dojedeme k  jedné z pokladen do ZOO.

Sjízdné na silničním kole.

Občerstvení a suvenýry v kiosku přímo u rozhledny, nebo v informacích u hlavní brány.

Kvůli napadení smrkových trámů dřevokaznou houbou musela být rozhledna na jaře 2018 z bezpečnostních důvodů demontována.