Vyřazená desetimetrová železná nádrž na palivo s vnitřním schodištěm, z níž akademický sochař Čestmír Suška vytvořil v roce 2012 umělecké dílo s názvem Skulptura. Od roku 2014 je společně s dalšími kovovými sochami umístěna na nejvyšším bodě botanické zahrady v Praze Troji.

Půlkruhový výhled z malých průzorů ve výšce asi 7 metrů je omezen pouze jižním směrem (nádherné panorama Prahy s výraznými dominantami jako je Žižkovský vysílač, Petřín, Hradčany, bývalý hotel International, výstaviště).

Přístupová cesta od nádraží v Holešovicích vede kolem areálu výstaviště mezi budovou planetaria a známým Maroldovo panoramatem bitvy u Lipan. Po rovné asfaltce projedeme 900 metrů Stromovkou až k podjezdu pod železniční tratí. Odtud se přiblížíme k mostu přes plavební kanál. Po něm sjedeme na Císařský ostrov a na jeho opačné straně po lávce pro pěší přejedeme hlavní tok Vltavy. Přímo v ose lávky se nám na kopci na kraji lesa objeví rozhledna v botanické zahradě. Z lávky sjedeme a po 200 metrech přímo rovně narazíme na Trojskou ulici. Zde odbočíme doleva a kolem zámecké hradby na jedné straně a hradby botanické zahrady na straně druhé se vydáme 600 metrů až k ostré levotočivé zatáčce v mírném kopci. Tady odbočíme doprava a stále Trojskou ulicí dojedeme po sto metrech k první křižovatce, kde se dáme ostře doprava, Po padesáti metrech staneme u hlavní pokladny do botanické zahrady, kam je ovšem vjezd cyklistů samozřejmě zakázán. Skulptura se nachází na příkrém kopci na okraji řídkého borového lesa.

Sjízdné na silničním kole.